Sokovi, kolači, pekmezi, čajevi, melemi i ostali proizvodi iz domaće kuhinje, uz unikatne odjevne predmete, ukrasne čaše i flaše, igračke za djecu i slično, koje su pripremile vrijedne srbačke domaćice, izloženi su u centru grada svakim radnim danom od osam do 15 časova.

Na njihovom prodajnom štandu građani mogu besplatno isprobati sve domaće specijalitete, a primaju i narudžbe za izradu zimnice, ajvara i drugih proizvoda. Predsjednica Udruženja žena Srbac Vesna Smiljanić kaže da su bogatom ponudom domaćih proizvoda i ručnih radova željele sugrađanima približiti svoj rad koji je za kratko vrijeme postao prepoznatljiv u opštini.

Do sada je u udruženje učlanjeno više od 50 srbačkih žena koje se bave izradom odjevnih i ukrasnih predmeta i etno-suvenira, pripremom jela, heklanjem, pletenjem, vezenjem i slično, a ovaj broj se stalno povećava.