Članice Udruženja žena Srbac bavile su se i pravljenjem bistrog soka od višanja, a u ovu aktivnost je bilo uključeno 25 žena.

Predsjednica Udruženja Vesne Smiljanjić kaže da su sredstva obezbijeđena putem projekta podrške ženama ,,Odlučne i snažne, to ste vi“ koji je pokrenula kompanija,,Bingo“ ,koji je za cilj imao poboljšanje  ekonomskog položaja i životnog standarda žena,  kroz rad i djelovanje udruženja koja okupljaju žene.

Putem projekta su obezbijeđena sredstva, a voće za izradu soka kupljeno je od članica Udruženja, to jest na području naše opštine, što ujedno znači da je na ovaj način data podrška kupovini domaćih proizvoda.

Ovom prilikom, naprevljeno je 300 litara soka, koji se mogao kupiti na izložbama i sajmovima, a nakon toga na prodajnom štandu.  Prihodi obezbijeđeni prodajom soka  usmjereni su za pripremanje zimnice.